Favorite

Ne căutăm coleg, full-time, pentru relație de lungă durată în Bacău! Ne dorim pe cineva care să ne ajute pe partea de vânzări piese de schimb online și offlineCitește detaliile și dacă ești interesat aplică prin intermediul formularului de mai jos sau trimite-ne CV-ul tău la contact@gastroprofesional.ro.

Denumire post:

Reprezentant vânzări piese de schimb frigorifice și pentru echipamente HoReCa

Descriere job și responsabilități

Producem instalații frigorifice comerciale și industriale, precum și instalații de ventilație și climatizare și avem nevoie de un responsabil pentru departamentul de piese frigorifice, pe care le folosim în proiectele noastre și pe care le vindem frigotehnicienilor din Bacău.

Ne dorim un coleg/colegă cu studii superioare de profil tehnic și/sau experiență într-un domeniu tehnic. Clienții pot fi profesioniști sau începători, așadar este important să poți purta o discuție tehnică despre nevoile lor și să îi poți îndruma pentru a face o alegere corectă.

Pe lângă magazinul fizic, avem și un magazin online, unde ne dorim să creștem categoria de piese de schimb, așadar, în limita timpului disponibil, vei publica piesele de schimb pe site. Platforma este una ușoară, însă este important să te descurci foarte bine cu tehnologiile web.

Pentru că lucrăm și cu furnizori externi, este important să poți întreține o conversație în limba engleză (oral, dar mai ales scris). Pentru că vei realiza oferte scrise, vei folosi emailul și platforma online, este important șă cunoști foarte bine gramatica limbii române.

Vânzările vor fi directe - la showroom, prin telefon, și online.

Disponibilitate: full-time, program Luni-Vineri: 08:30 - 16:30, Sâmbăta: 09:00 - 13:00.

Responsabilități:

  • Preluarea solicitărilor de piese de schimb de la clienți (în showroom, prin telefon sau online) și identificarea pieselor respective pe platformele furnizorilor noștri de piese;
  • Întocmirea și transmiterea către clienți ofertele de piese conform politicilor comerciale aprobate de companie;
  • Verificarea și comunicarea clienților cu privire la disponibilitatea pieselor;
  • Oferirea clienților piesele de schimb din stocurile existente sau plasarea comenzilor la furnizorii noștri;
  • Informarea permanentă și în timp util a clienților cu privire la orice modificare apărută în relația de colaborare cu aceștia, cât și cu cele mai noi modificări apărute în oferta de piese de schimb, prețurile aferente și termenele de livrare;
  • Asigurarea livrării pieselor la client, în termenii agreați cu acesta;
  • Facturarea comenzilor livrate, întocmirea certificatului de garanție și AWB pentru livrare;
  • Pregătirea coletului pentru expediție;
  • Efectuare operațiuni pe casa de marcat, executarea rapoartelor zilnice/periodice și încasarea și predarea monetarul către departamentul financiar.
  • Analizarea stocului de piese de schimb, urmărind ca acesta să aiba un rulaj optim în funcție de necesități.
  • Alegerea, în funcție de preț, calitate, disponibilitate, furnizorul de la care pot fi achiziționate anumite piese/accesorii, respectând politica de achiziții.
  • Organizarea de cel putțn 2 ori/an inventarul de piese și accesorii, raportând către conducere rezultatul final al inventarului.
  • Stabilește stocul minim de siguranță în baza consumului și a termenului de aprovizionare;
  • Urmărește consumul zilnic/săptămânal/lunar/anual scriptic și faptic;
  • Urmărește utilizarea corectă a acestora;
  • Menţine ordinea în spaţiile de depozitare.

Profilul candidatului

Aptitudini necesare:
  • Experiență anterioară pe o poziție similară (identificare piese, întocmire oferte și vânzare de piese etc.) sau studii superioare de profil tehnic, chiar dacă nu ești încă absolvent la momentul aplicării.
  • Competența de a asimila ușor cunoștințe teoretice tehnice, deținerea cunoștințelor de matematică, fizică;  Înclinație spre mecanică, automatizare, electromecanică, instalații.
  • Abilități bune spre foarte bune de operare a calculatorului și a internetului (MS Office- Excel, Word; Microsoft Outlook, website-uri, comenzi online, social media, CMR, ERP etc.);
  • Abilitatea de a opera sisteme informatice de gestiune sau de a învăța cu ușurință lucrul cu acestea;
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu;
  • Cunoașterea gramaticii limbii române;
  • Orientare spre client, spre rezultate și spre calitate.
  • Atitudine profesionistă și reziliență la stres; capacitatea de a-ți păstra calmul cu clienții;
  • Capacitatea de a învăța piesele de schimb și de a oferi consultanță tehnicienilor în instalații;
  • Proactiv, gândire logică și bun organizator.
  • Atenție la detalii, responsabilitate și atenție distributivă.
Aptitudini opționale & nice to have:
  • Competențe de analiza pieței în domeniul pieselor de schimb;
  • Experiență în vânzări;
  • Competențe de negociere;
  • Carnet de conducere categoria B.

Ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv și negociabil în funcție de experiență. Inițial, salariul se va negocia în funcție de experiență, însă în funcție de rezultatele pe care le vei avea, acesta poate crește încă din primele luni.
  • Tichete de masă/ diurnă, tichete cadou de sărbători.
  • Bonusuri pe evenimente specifice.
  • Lucrul într-un mediu profesionist, într-o companie serioasă și stabilă.
  • Posibilitatea de a învăța să lucrezi într-un domeniu aparte, cu perspective de viitor.
  • Participări la evenimente de profil.
  • Mediu de lucru prietenos.
  • 2-3 teambuilding-uri pe an (petreceri și ieșiri la munte).

Descrierea companiei:

SPLENDID SERVICE are ca profil de activitate amenajarea spațiilor comerciale și furnizarea echipamentelor de gastronomie, de refrigerare și congelare pentru domeniul HoReCa.

Compania noastră și-a început activitatea în anul 1993 prestând servicii de mentenanță și service pentru instalațiile frigorifice, iar ulterior a continuat cu importul și distribuția de utilaje frigorifice, echipamente de gastronomie profesionale și expresoare de cafea, pentru restaurante și supermarketuri, ajungând să fie o firmă de top în acest domeniu în regiunea Moldovei.

Splendid Service a dorit să fie o companie care poate transforma orice spațiu într-unul comercial, modern și atrăgător, fie el magazin alimentar, supermarket sau bucătărie profesională cu dotări complexe și funcționale.

Activitatea noastră de bază presupune:

  • furnizarea echipamentelor pentru bucătării profesionale de hotel, restaurant, fast-food, catering și linii de autoservire
  • furnizarea echipamentelor de refrigerare și congelare
  • furnizarea mijloacelor necesare pentru a utila complet orice spațiu comercial
  • piese de schimb, consumabile, scule și accesorii

Oferim soluții complete, precum:

  • proiectare și design pentru amenajarea spațiilor comerciale
  • transportul și montajul produselor
  • service gratuit în perioada de garanție
  • lucrări de întreținere periodică a diferitelor echipamente frigorifice
  • servicii complete de proiectare, montaj și întreținere pentru camere frigorifice

Cont

Click pentru mai multe produse.
Nu au fost găsite produse.

Meniu

Crează un cont gratuit pentru a salva produsele favorite.

Autentificare